Geplaatst op 4 reacties

Friese stempels

Friese stempels - koe

Friesland in de spotlight: een nieuwe stempelcollectie vol trots, traditie en een vleugje eigenwijsheid.

Er zijn van die projecten waar je meteen een grote glimlach van krijgt – en dit is er absoluut één. Binnenkort gaat een gloednieuwe collectie stempels live, onderdeel van een veel groter plan: alle provincies van Nederland in stempelvorm. Ja, echt álle. Van Limburg tot Groningen, van Zeeland tot Drenthe. Een enorme, kleurrijke, eigenwijze verzameling vol herkenbare uitspraken, iconische symbolen en typisch Hollandse charme. Zoals de titel al zegt: het gaat om Friese stempels!!

Want laten we eerlijk zijn: als je een landelijke collectie maakt, kun je onmogelijk om deze trotse provincie heen. Friesland heeft iets eigens, iets onverzettelijks, iets dat je meteen herkent. En precies dat gevoel wilden we vangen in de eerste serie stempels. En zeg nou zelf, waar kan je nou beter beginnen dan in Friesland!?

Friese stempels

Ten eerste komen er algemene stempels aan bod over wat voor mij een typisch kenmerk is van Friesland. Ook komen er 2 steden aan bod waarvan ik vind dat het er echt bij hoort.

Leeuwarden & Sneek

Beide steden hebben een rijke geschiedenis, een eigen sfeer en natuurlijk een paar iconische elementen die je meteen herkent.

Friese stempels

Leeuwarden, de hoofdstad, ademt cultuur. Denk aan de Oldehove, het Fries Museum, de grachten, de gezellige straatjes en natuurlijk de typische Friese uitspraken die je overal hoort. De stempels die bij deze stad horen, zijn een ode aan dat stadsgevoel: een mix van historie, humor en herkenbaarheid.

Sneek, daarentegen, staat voor water, vrijheid en een vleugje sportieve bravoure. De Waterpoort, de Sneekweek, zeilboten die de horizon vullen – het is een stad die leeft en bruist. De Sneker stempels zijn dan ook speels, stoer en een tikje eigenwijs. Precies zoals Sneek zelf.

Waarom deze Friese stempels zo bijzonder zijn

Wat deze Friese stempels uniek maakt, is dat ze niet zomaar plaatjes zijn. Ze zijn ontworpen met liefde voor de regio’s, met oog voor detail en met respect voor de lokale cultuur. Elk ontwerp vertelt een verhaal. Een verhaal dat je kunt gebruiken in je bullet journal, op kaarten, in je scrapbook, op cadeautjes of gewoon om een glimlach te bezorgen bij iemand die de provincie een warm hart toedraagt.

En het mooiste? Dit is nog maar het begin. Na Friesland volgen alle andere provincies. Elke regio krijgt zijn eigen moment in de schijnwerpers, met stempels die passen bij de sfeer, de mensen en de iconische plekken.

Binnenkort online – en jij kunt meedenken

De Friese collectie gaat heel binnenkort live in de webshop. De ontwerpen zijn klaar, de laatste puntjes worden op de i gezet, en we kunnen niet wachten om ze met je te delen.

Maar voordat het zover is, ben ik benieuwd naar jouw mening.

Want deze collectie is niet alleen voor stempelliefhebbers, maar ook voor iedereen die trots is op zijn provincie, stad of dorp. Daarom hoor ik graag van jou:

Welke Friese uitspraak, plek of symbool zou jij graag terugzien in een stempel?

Misschien mis je een typische uitspraak van je pake of beppe, misschien denk je aan een iconisch gebouw, een lokale lekkernij of een herkenbaar stukje natuur. Alles mag – hoe specifieker, hoe leuker.

Laat jouw idee achter in de reacties onder deze blog. Jouw input kan zomaar de inspiratie zijn voor de volgende Friese stempels in de collectie. Hoe mooi is dat?
Wat ik daarnaast ook nog wil weten, welke provincie zal ik hierna toevoegen aan de collectie?

Samen maken we van deze Hollandse stempelreeks iets écht bijzonders. En Friesland? Die heeft alvast een fantastische start gemaakt. Je vindt ze straks hier!

4 gedachten over “Friese stempels

  1. Leuk idee van je!
    “Dikke krûp” (foar dy) evt dit wat tussen haakjes staat er ook bij, maar zonder vind ik ook al heel mooi.

    1. Hi Sytske, Ik ga het zeker meenemen, al ben ik wel benieuwd wat het precies betekent. Als ik moet gokken denk ik iets als ‘dikke knuffel’?

  2. Wat gaaf!! Fryslân boppe 😉 Ik ben heel benieuwd hoe de stempels er uit gaan zien.
    Misschien een stempel van Fryske oranjekoek 😊 wat je er ook van maakt, het wordt vast super!

    1. Ik ga het onthouden! Dank je wel!

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *